Nasz zespół

O nas

Koło Naukowe Inżynierów Środowiska powstało w 2007r. z pomysłu założycieli (Łukasz Amanowicz i Marek Chilewski), którzy czując potrzebę równoległego zdobywania wiedzy teoretycznej i praktycznego doświadczenia w spotkaniu z branżą sanitarną, ściśle związana z kierunkiem studiów, postanowili organizować szkolenia i wyjazdy edukacyjne dla siebie i kolegów. 

Z czasem Koło stało sie oficjalną organizacją i trwale wpisało się w życie Instytutu Inżynierii Środowiska Politechniki Poznańskiej.

Kontakt

Odezwij się do nas

na Facebooku

lub

napisz maila

Czym się zajmujemy?

Koło Naukowe Inżynierii środowiska ma zrzeszać studentów Politechniki Poznańskiej zainteresowanych zgłębianiem wiedzy na temat branży sanitarnej poprzez m.in.: 

  • wyjazdy
  • szkolenia
  • wycieczki edukacyjne
  • konferencje
  • wykłady
  • spotkania z projektantami i praktykami związanymi z szeroko pojętą Inżynierią Środowiska
  • szkolenia z zakresy obsługi programów branżowych
  • i inne

Czy spodobało się Tobie wydarzenie pn. DBPiE_2017?

A może chciałabyś/chciałbyś wziąć udział w projekcie badawczym budynku dodatnio-energetycznego?

 

 

Zgodnie z zapowiedzią Pana Bartosza Radomskiego z ostatniego spotkania członków KNIŚ postanowiliśmy utworzyć grupę badawczą. Planowo chcemy odbyć 3-5 spotkań w tym semestrze i być może w kolejnym także.

Przykładowe zadania, które grupa będzie mieć do wykonania:

a) analiza danych pomiarowych, w tym: określenie charakterystyki energetycznej obiektu, izolacyjności przegród zewnętrznych, wyznaczenie SCOP systemu grzewczego z pompą ciepła, itd.

b) dokończenie układu technologicznego, w tym: doklejenie izolacji termicznych, założenie dwóch pochw na czujniki termorezystancyjne i kolejno wtopienie czujników, montaż czujnika termorezystancyjnego w kanale świeżego powietrza

c) przygotowanie i przeprowadzenie warsztatów edukacyjnych dla innych studentów KNIŚ

d) pomoc w przygotowania artykułu naukowego i/lub w przygotowaniu prezentacji na konferencję naukową

Oczywiście wszystkie powyższe zadania będą realizowane przy asyście Pana Bartosza.

Jeżeli jesteś zainteresowana/y to zapraszamy na pierwsze spotkanie organizacyjne, które odbędzie się już w najbliższą środę (12 kwietnia) o godz. 18.00 w sali 107 CM.

W przypadku, gdy nie będziesz mogła / nie będzie mógł uczestniczyć w spotkaniu istnieje możliwość bezpośredniego zapisu do grupy badawczej u Pana Bartosz Radomskiego - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ZAPRASZAMY!Zapisz się na nasz newsletter