Nasz zespół

O nas

Koło Naukowe Inżynierów Środowiska powstało w 2007r. z pomysłu założycieli (Łukasz Amanowicz i Marek Chilewski), którzy czując potrzebę równoległego zdobywania wiedzy teoretycznej i praktycznego doświadczenia w spotkaniu z branżą sanitarną, ściśle związana z kierunkiem studiów, postanowili organizować szkolenia i wyjazdy edukacyjne dla siebie i kolegów. 

Z czasem Koło stało sie oficjalną organizacją i trwale wpisało się w życie Instytutu Inżynierii Środowiska Politechniki Poznańskiej.

Kontakt

Odezwij się do nas

na Facebooku

lub

napisz maila

Czym się zajmujemy?

Koło Naukowe Inżynierii środowiska ma zrzeszać studentów Politechniki Poznańskiej zainteresowanych zgłębianiem wiedzy na temat branży sanitarnej poprzez m.in.: 

  • wyjazdy
  • szkolenia
  • wycieczki edukacyjne
  • konferencje
  • wykłady
  • spotkania z projektantami i praktykami związanymi z szeroko pojętą Inżynierią Środowiska
  • szkolenia z zakresy obsługi programów branżowych
  • i inne

Już w piątek 21 kwietnia 2017 o godzinie 15.10 w sali 402 CM odbędzie się podstawowe szkolenie z programu symulacyjnego EPANET. Aplikacja ta umożliwia przeprowadzanie dynamicznej symulacji pracy sieci wodociągowej ze śledzeniem przepływów wody, ciśnień, stężeń związków chemicznych (w tym wieku wody) w całej sieci wodociągowej.

Szkolenie skierowane jest przede wszystkim do studentów II i III roku. W poprzednich latach aplikacja EPANET była omawiana na zajęciach z ZWW jednak przez zmniejszenie wymiaru godzinowego obecnie jest to niemożliwe. Pan mgr inż. Jędrzej Bylka zgodził się przeszkolić chętnych w obsłudze tego podstawowego narzędzia do projektowania sieci wodnych.

Liczba miejsc jest ograniczona do 15 aby szkolenie było skuteczne i każdy z obecnych mógł otrzymać odpowiedź na pytania. 

Każdy uczestnik musi mieć przy sobie:

-Komputer z zainstalowanym programem EPANET (pobierz)  

-Myszkę do komputera,

-Ładowarkę,

-Dobrze, żeby na sali było kilka przedłużaczy.  

Aby wziąć udział w szkoleniu należy wysłać maila na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. o tytule: EPANET 21.04, w treści: IMIĘ, NAZWISKO, ROK STUDIÓW.

O zakwalifikowaniu na szkolenia decyduje kolejność zgłoszeń. 

Dołącz do wydarzenia na facebooku: https://www.facebook.com/events/801026203388239/

Aby wziąć udział w szkoleniu należy być członkiem KNIŚ (zapisz się tutaj)Zapisz się na nasz newsletter