Nasz zespół

O nas

Koło Naukowe Inżynierów Środowiska powstało w 2007r. z pomysłu założycieli (Łukasz Amanowicz i Marek Chilewski), którzy czując potrzebę równoległego zdobywania wiedzy teoretycznej i praktycznego doświadczenia w spotkaniu z branżą sanitarną, ściśle związana z kierunkiem studiów, postanowili organizować szkolenia i wyjazdy edukacyjne dla siebie i kolegów. 

Z czasem Koło stało sie oficjalną organizacją i trwale wpisało się w życie Instytutu Inżynierii Środowiska Politechniki Poznańskiej.

Kontakt

Odezwij się do nas

na Facebooku

lub

napisz maila

Czym się zajmujemy?

Koło Naukowe Inżynierii środowiska ma zrzeszać studentów Politechniki Poznańskiej zainteresowanych zgłębianiem wiedzy na temat branży sanitarnej poprzez m.in.: 

 • wyjazdy
 • szkolenia
 • wycieczki edukacyjne
 • konferencje
 • wykłady
 • spotkania z projektantami i praktykami związanymi z szeroko pojętą Inżynierią Środowiska
 • szkolenia z zakresy obsługi programów branżowych
 • i inne

Prezentacja z modelowania energetycznego oraz certyfikacji BREEAM!

Tego w naszym Kole jeszcze nie było! Po raz pierwszy zapraszamy członków Koła Naukowego na prezentację z modelowania energetycznego oraz certyfikacji BREEAM :) 

 

 

 

Wydarzenie odbędzie się 9.11.2017r. o godzinie 15:00 w sali 401 CM.

Liczba miejsc ograniczona!!!

  

Plan spotkania:

1) Ogólne przedstawienie certyfikacji BREEAM - 30 minut

2) Omówienie poszczególnych kategorii w certyfikacji BREEAM - 1 godzina

3) Omówienie modelowania energetycznego - 30 min 

 

Czym jest certyfikat BREEAM?

Certyfikat BREEAM (BRE Environmental Assessment Method) jest obecnie jedną z najczęściej stosowanych metod oceny wielokryterialnej budynków w Europie i na świecie. Została stworzona w 1990 roku przez organizację BRE (Building Research Establishment). 

Certyfikaty BREEAM promują zrównoważone budownictwo, a także zdrowe i przyjazne środowisko pracy. Certyfikując budynek w schemacie BREEAM można zredukować koszty eksploatacji oraz stworzyć sprzyjające warunki środowiska wewnętrznego mające duży wpływ na produktywność pracowników. Ponadto międzynarodowy i powszechnie ceniony certyfikat to pozytywny, zielony wizerunek, dodatkowa wartość dla najemców, deweloperów oraz funduszy inwestycyjnych.

Modelowanie energetyczne

Program komputerowy IES VE do modelowania energetycznego budynków to nowatorskie i kompleksowe narzędzie. Na podstawie danych od architekta, projektantów instalacji HVAC, elektrycznych i konstrukcji tworzony jest model budynku i analizowane są dane zużycia ciepła, chłodu, energii elektrycznej, a także oświetlenie miejsc pracy czy odczucie komfortu cieplnego w ciągu całego roku eksploatacji budynku. Dzięki temu już na etapie koncepcji i projektowania można przeanalizować, jak proponowane rozwiązania wpłyną na budynek i wybrać z nich te najbardziej efektywne. Na szkoleniu przedstawione zostaną między innymi analizy:

 • Oświetlenia dziennego
 • Efektywności energetycznej
 • Wentylacji naturalnej
 • Komfortu cieplnego

 

 

Zgłoszenia prosimy wysyłać do 7.11.2017 do godziny 23:59 na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tytuł: Szkolenie z modelowania energetycznego

Treść: Imię, Nazwisko, Rok studiów

 

Pierwszeństwo mają osoby, które zgłoszą się do jednego z poniższych zadań:

-napisania krótkiego sprawozdania 

-robienia zdjęć 

Jeśli ktoś chciałby się tym zająć, proszę o zaznaczenie tego w wiadomości.

 

Dołącz również do wydarzenia na Facebooku

 

Warunkiem uczestnictwa w wydarzeniu jest bycie członkiem KNIŚ. Jeżeli nie jesteś członkiem Koła [Wypełni formularz zgłoszeniowy]



Zapisz się na nasz newsletter