Koło Naukowe Inżynierii Środowiska powstało w 2007r. z pomysłu studentów-założycieli (Łukasz Amanowicz i Marek Chilewski), którzy postanowili organizować szkolenia i wyjazdy edukacyjne dla siebie i swoich kolegów. Z czasem Koło stało się oficjalna organizacją i trwale wpisało się w życie Instytutu Inżynierii Środowiska Politechniki Poznańskiej.

 

Dla kogo KNIŚ?
KNIŚ zrzesza studentów studiów stacjonarnych kierunku Inżynieria Środowiska Politechniki Poznańskiej zainteresowanych zgłębianiem wiedzy na temat branży sanitarnej poprzez m.in.: szkolenia, prezentacje, badania, wycieczki, konferencje, wykłady, spotkania z projektantami i praktykami związanymi z szeroko pojętą Inżynierią Środowiska.

        

 

Koło naukowe stawia sobie za cel:
- poszerzanie wiedzy zdobywanej przez studentów podczas regulaminowego toku studiów o praktyczne aspekty jej wykorzystania,

- przy okazji działań związanych z realizacją głównego celu, studenci uczą się samodzielności, pracy w zespole oraz zwiększają kompetencje organizacyjne i umiejętności interpersonalne,

- KNIŚ sprzyja również integracji pomiędzy studentami i rocznikami - dzięki wspólnej pracy i spotkaniom możesz poznać ciekawych ludzi, ich pasje, nieustannie inspirować się do działania!

 

Wydarzenia organizowane w ramach Koła współgrają z planem studiów!
Studenci uczestniczą w wydarzeniach dedykowanych dla danego semestru - dostosowanych do już przerobionego na studiach materiału, zgodnych z ich potrzebami rozwoju inżynierskiego.

     

Dzięki temu trafiacie na szkolenia, z których jesteście w stanie wynieść więcej, bo jesteście przygotowani na odbiór i zrozumienie prezentowanego materiału.
 

Zobacz: [Jak być aktywnym w KNIŚ? - formy aktywności]


Spotkania członków KNiŚ
KNiŚ organizuje spotkania, podczas których członkowie prezentują ciekawostki związane z branżą, studiami, wymiana zagraniczną itp. oraz poruszane są sprawy organizacyjne (wstępne zapisy na wydarzenia, proponowanie wydarzeń przez samych studentów, ustalanie ich terminów, zakresu).

     

 

Gazetka KNIŚ
KNIŚ wydaje gazetkę, którą pobrać można w postaci plików PDF ze strony www oraz facebook.

Znajdziesz tam:
- wywiady z wykładowcami,
- wywiady ze studentami z pasją,
- przydatne informacje na temat studiowania,
- przedruki ciekawych artykułów branżowych,
- streszczenia najciekawszych prezentacji ze spotkań członków,
- prezentacje Waszych prac inżynierskich i magisterskich.

 

Zobacz też:
[Zostań członkiem KNiŚ!]
[Zarząd KNiŚ]

       


UWAGA!
Punkty do stypendium przyznawane są wyłącznie studentom:

- którzy w danym semestrze brali udział w przynajmniej 1 spotkaniu członków i 2 wydarzeniach (lub jeśli do stypendium wlicza się dorobek dwóch semestrów to odpowiednio 2 spotkaniach i 4 wydarzeniach). Można wówczas otrzymać 1 pkt do stypendium,

- jeśli oprócz wymaganej liczby spotkań i wydarzeń pomożesz w organizacji jakiegoś (jako wolontariusz, zrobisz prezentację na spotkanie członków, sprawozdanie z jakiegoś szkolenia itd. - jeśli chcesz coś zrobić to pisz do opiekuna albo do członków zarządu KNIŚ z Twojego roku), dodatkowe osiągnięcia będą dopisane i masz szansę otrzymać 2 pkty do stypendium,

- na 3 pkty mogą liczyć aktywni członkowie Zarządu KNiŚ, którzy nie tylko spełniają minimum udziału w spotkaniach i wydarzeniach, ale dodatkowo sami organizują, koordynują wydarzenia, uczestniczą w tworzeniu naszej organizacji.

Najlepiej zobacz jakie są możliwości rozwoju w KNIŚ: [Jak być aktywnym w KNIŚ?]

 

       


  Zapisz się na nasz newsletter